Bahçe ve Dış Mekan İşleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

Talep oluşturun
Daha fazla bilgi edin
8918 Servis hizmet veren
Talep oluşturun
Daha fazla bilgi edin

Neden Wilio?

Wilio, bölgenizde yer alan kaliteli profesyoneller bulmanıza yardımcı olacaktır.

Wilio, neredeyse her türlü hizmet veya ustalık için nitelikli profesyoneller bulmanıza yardımcı olacaktır. Wilio'yu ücretsiz deneyin.

27 638profesyonel
50 983tamamlanmış projeler
4,8 / 5uzmanlarımızın ortalama puanı
199 720 uygulama indirmeleri

Willo nasıl çalışır?

Projenizi Listeleyin

Ne tür bir hizmete ihtiyacınız olduğuna dair birkaç soruyu yanıtlayın.

En iyi uzmanlarla iletişime geçeceğiz

İhtiyaçlarınıza en uygun uzmanları bulacağız.

En iyi teklifi seçin

Farklı teklifleri karşılaştırın ve en çok oy alan uzmanlar arasından seçim yapın.

Projenizi Listeleyin

Uzman Azra tavsiye ediyor

Ne bilmeliyim

Uzman Azra tavsiye ediyor

Hangi bahçecilik hizmetlerini sipariş edebilirim

Bahçe bakımı ve biçme

Bahçenin en iyi şekilde görünmesi için düzenli bakım önemlidir. Çim biçmeye, yaprakları gömmek ve gerekirse alanı temizlemekle başlamalıdır. Sonra bahçıvan bütün çimleri biçer ve gömer. Sonra çalıları çalı tırpanıyla keser. Bahçıvan ayrıca tüm yıl boyunca sağlıklı ve güzel olmalarını sağlamak için ağaçları ve çalıları budamalıdır. Gerekirse belirli bitki ve çim türleri için düzenli olarak veya mevsimsel olarak gübreler uygular.

Yabancı ot ve haşere kontrolü

Yabani otlar ve zararlılar bitki ve bahçe sağlığını tehlikeye atar. Bir bahçıvan, yabani otları sökerek, nesli tükenmekte olan bitkileri yosun, mantar, yaprak biti ve diğer zararlılardan korumak için uygun ürünlerle gübreleyerek ve püskürterek bu sorunu önleyebilir. Yabancı otların büyümesini önlemek için ağaçların ve çalıların köklerinin etrafında malçlama yapılması tavsiye edilir.

Bahçeyi dikmek

Bahçıvan, bahçenize uygun doğru bitkileri seçmenize yardımcı olabilir, birbirlerini iyi tolere edebilir ve ekimden birkaç yıl sonra bile birbirine karışmayacak şekilde dağıtılacaktır. Bitkilerin en uygun konumu, dünyanın kenarlarına yönelimi, güneş ışığı seviyesi, nem ve yağış seviyesi, mevsim, bakım ihtiyaçları vb. Gibi faktörleri hesaba katacaktır. Sağlamak istediğiniz bakım ve bakım düzeyini eşleştirirken iyi görünen bitkileri seçmenize yardımcı olacaktır.

Çim restorasyonu

Çimleriniz yabani otlarla büyümüşse veya sararmış veya kurumuş görünüyorsa, bir bahçıvan onu eski haline getirmenize yardımcı olabilir. Bu, eşitsizliklerin giderilmesi, sağlıklı büyümeyi teşvik etmek için toprağın havalandırılması, gübreleme ve besin eklenmesi, doğru çim çeşidinin ekilmesi ve gerekirse toprağın pH'ının ayarlanması anlamına gelebilir. Bahçıvan, doğru çim türünü seçmenize ve oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca manuel veya otomatik sulamayı tasarlamanıza, kurmanıza ve ayarlamanıza yardımcı olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir bahçıvanın hangi becerileri vardır?

Tecrübeli bir bahçıvan bir uzmandır ve toprak ekolojisinden bitki fizyolojisine kadar çeşitli konuları bilir. Size danışmanlık verecek ve bahçenizi planlamanıza yardımcı olacaktır. Mülkünüzün iklimi ve konumu için en uygun bitkileri seçmeniz konusunda size tavsiyelerde bulunacaklardır. Doğru bitkileri veya tohumları satın almanız konusunda size tavsiyelerde bulunacaklar. Yeni çiçek ve ağaç dikmekle ilgilenecek. Bitkilerin sulanmasını ve gübrelenmesini sağlar. Mantar ve bitki hastalıklarının tedavisine yardımcı olacak ve oluşumunu engelleyecektir. Optimal bitki büyümesi için toprağın korunmasına özen gösterir. Yabani otları ortadan kaldırır ve bahçeyi korumak için gereken diğer işleri yapar.

Neden bir bahçıvan tutmalı?

Bahçede tüm işi yapacak vaktiniz yok mu? Deneyimli bir bahçıvan, dış mekan çalışmalarında size yardımcı olacaktır - çimleri biçmek, yabani otları temizlemek, ağaçları budamak ve haşerelere karşı tedavi etmek, çiçek dikmek ve peyzaj konusunda size yardımcı olmak. Bahçede çalışmak için değerli boş zamanlarınız olmadığından emin olacak, bunun yerine bu zamanı arkadaşlarınız ve ailenizle dinlenmek için kullanabileceğiniz deneyimli bir profesyonel bulun Wilio, bölgenizde hemen yola çıkmaya hazır yetenekli bahçıvanlar bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bahçıvan ne yapar?

Bahçıvan, çiçekler, ağaçlar, yararlı bitkiler, çimler dahil olmak üzere bahçelerin bakımı konusunda uzmandır, yabani ot kontrolü veya haşere kontrolü ve diğer dış mekan çalışmaları sağlar. Bahçede yapmanız gereken her şeyde size yardımcı olabilir.

Neden profesyonel bir bahçıvan tutmalıyım?

Profesyonel bir bahçıvana dönerseniz, bahçenize ve içindeki tüm bitkilere uygun şekilde bakacağına güvenebilirsiniz. Bahçıvan doğru prosedürleri bilir ve farklı bahçe türlerini yetiştirmede uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

Nasıl iyi bir bahçıvan bulurum?

Wilio'da, bölgenizden yetenekli ve yardımsever bir bahçıvanı kolayca bulacaksınız. Sadece bir talep girin, hangi bahçe işlerinin yapılması gerektiğiyle ilgili birkaç soruyu yanıtlayın ve deneyimli bahçıvanlardan teklifleri bekleyin.

Bahçe bakımı ne kadar sürer?

Düzenli bahçe bakımı ve çim biçme 30 dakika ile birkaç saat arasında sürebilir. Ancak daha büyük bir iş veya büyük bir bahçe ise, daha fazla zamana ihtiyacı olacaktır.

Bir bahçıvanın maliyeti nedir?

Bahçıvanlık işinin fiyatı, yapılması gereken işlere ve arazinin büyüklüğüne bağlı olacaktır. Fiyat ayrıca bahçıvanın ne kadar seyahat edeceğini de etkiler.

Bahçıvanıma alet veya sarf malzemeleri sağlamam gerekir mi?

Çoğu bahçıvan, çim biçme makineleri, fırça kesiciler ve diğer aletler dahil olmak üzere kendi ekipmanlarını getirecektir. Ancak, bazı bahçıvanlar evde sahip olduğunuz ekipmanı kullanmayı tercih ediyor. Bahçıvana hangi yaklaşımı tercih ettiğini sormak en iyisidir.

İpuçları ve püf noktaları

01.
İyi görev anahtardır

Bahçecilik hizmetleri, rutin biçme ve bahçenin bakımından, yeni bir bahçenin tasarımına ve tam ekimine kadar gerçekten farklı olabilir. Bahçıvanın gerekli tüm araçları ve malzemeleri getirebilmesi için tüm görevleri yazın.

02.
Uygulamayı kontrol edin

Tüm işlerin iyi yapıldığından emin olmak için, hem iş sırasında hem de tamamlandıktan sonra işi kontrol edin.

03.
Bütçe ve zaman

Görevin tamamlanma tarihi için gereksinimlerinizi eklemeyi unutmayın. Karşılanması gereken bir bütçeniz varsa, en başta hizmet sağlayıcınıza bildirin.

Wilio uygulamasını indirin
Android veya iOS için

App Store
Google Play
AppGallery
Kazanmaya başlayınWilio'daki projenin ortalama değeri 20 000 TL.